Kliniki WUM wysoko na liście placówek z największym dostępem do znieczulenia zewnątrzoponowego

W rankingu wzięto pod uwagę znieczulenia zewnątrzoponowe wykonywane w Polsce podczas porodów drogami natury.

Ranking powstał na podstawie danych z Narodowego Funduszu Zdrowia i został opublikowany na stronach Menadżera Zdrowia.

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie zajął zaszczytne 7. miejsce pod względem dostępności znieczulenia zewnątrzoponowego podczas porodu drogami natury. Z tej możliwości skorzystało 68,5 proc. pacjentek placówki. Warto dodać, że w 2023 roku w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej odbyły się 2424 porody, a tym samym szpital uplasował się na 10 miejscu w kraju pod względem liczby przyjętych porodów.

W pierwszej dziesiątce, na 9. miejscu znalazła się Klinika Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii UCK WUM (jednostka Wydziału Nauk o Zdrowiu), gdzie odsetek znieczuleń wynosi 59,9 proc.

W rankingu mamy również Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka - na 22. miejscu (41,6%) oraz Katedrę i Klinikę Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej WUM w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim na 32. miejscu (33,6%).