Studentki z WUM wzięły udział w obradach senackiej Komisji Zdrowia

We wtorkowym posiedzeniu, na którym rozmawiano m.in. o zmianie ustawy – prawo farmaceutyczne oraz o ustawie o Krajowej Sieci Onkologicznej, uczestniczyły studentki pielęgniarstwa w towarzystwie Artura Białoszewskiego z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii UCK WUM, który zorganizował wizytę w Senacie. Grupa spotkała się z minister zdrowia Izabelą Leszczyną oraz przewodniczącą komisji Beatą Małecką-Liberą.

Udział w obradach wzięły: Izabela Chwalesiuk, członkini SKN Zacznij od Podstaw, Aleksandra Chlebowska z SKN StatMed, a także Jakub Zbrzeźniak odbywający staż w Zakładzie Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii UCK WUM.

Studentki mogły wziąć udział w spotkaniu senackiej Komisji Zdrowia, dzięki inicjatywie dr hab. Edyty Krzych-Fałty, kierownik Zakładu Podstaw Pielęgniarstwa WUM.

– Nasi studenci są bardzo zaangażowani w kreowanie wizerunku zawodu pielęgniarskiego w społeczeństwie, biorą również aktywny udział w organizowanym przy zakładzie cyklu spotkań z ekspertami z sektora ochrony zdrowia – tłumaczy dr hab. Edyta Krzych-Fałta i dodaje: – Możliwość uczestniczenia w obradach senackiej komisji zdrowia to doskonała okazja do poszerzenia ich spojrzenia na bieżące kwestie w ochronie zdrowia oraz kształcenie zawodów medycznych.